Úvodní slovo.

V dnešní době jsme velmi závislí na elektřině a její výpadek nám působí značné potíže.

Zdá se, jako bychom zapomněli, jak se lidé s potřebou světla vypořádávali už od nepaměti, kdy světlo mělo nejen užitnou hodnotu, ale vytvořilo i atmosféru lidského příbytku – domova.

Včelí vosk a jiné hmyzem vytvořené vosky byly jednou z prvních surovin, používané k tomuto účelu. Téměř každá vesnice měla svého svíčkaře. Už ve starověkém Egyptě a Římě používali svíčky, které byly tehdy z lněných vláken namáčené v dehtu a vosku.

Od nepaměti byly svíčky důležitým a nepostradatelným symbolem svátků a náboženských oslav.

Na počátku 19. Století se svíčky vyráběly z hovězího loje, nevýhoda byla že jejich poměrně hustý kouř doprovázel i nepříjemný zápach, tehdy se začal z loje oddělovat stearin a přidávat do jiných tuků, tím se prosloužila doba hoření, kouření se zmírnilo, a jejich zápach zmizel.

V současnosti jsou steariny a parafiny běžně dostupným materiálem pro výrobu svíček. Využívá se i sojový a palmový olej, což je nejen ekologické, ale především je chráněno zdraví zákazníků.

S ohledem na tyto dva aspekty firma PEWAX vyrábí svíčky především z těchto přírodních materiálů. Hlavně z palmového vosku, který je dovážen ověřenými společnostmi z Asie.

Vyrábíme svíčky různých tvarů, vůní a barev, i svíčky nearomatické. Palmový vosk se vyznačuje tím, že po ztuhnutí se krystalizací na povrchu svíček tvoří nádherné originální stříbrošedé kresby. Svíčky z palmového vosku jsou prosté síry a olova, a proto nekouří, při správném zpracování vosk nestéká, a má velmi dlouhou dobu hoření (až několikanásobně na rozdíl od svíček parafínových). Proto jsou naše výrobky stále více atraktivní pro naše zákazníky.

Teplý a jasný plamen svíčky může změnit náladu a atmosféru v místnosti, tím že vytvoří pocit klidu a bezpečí, či atmosféru intimity. To elektrické světlo nedokáže.

Podtrhněte výjimečné okamžiky ve vašem životě, zvýrazněte styl a atmosféru vašeho domova. Každý večer může být výjimečný 


Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat